STEPRO - stavebně technické průzkumy -
ctverce jako logo

IPT SYSTÉM

Funkce IPT systému spočívá ve vytvoření souvislé provětrávané vzduchové dutiny, pomocí níž je vlhkost odváděna mimo objekt.

Základním prvkem systému jsou izolační provětrávané tvarovky, které mohou být použity jednak ve skladbě podlah, ale také jako svislá hydroizolace podpovrchových částí obvodového zdiva. Systém IPT lze kombinovat s kteroukoliv jinou sanační metodou při sanaci vlhkých staveb, avšak je také využíván u novostaveb jako prevence zavlhnutí. Díky své šetrnosti je také často využíván památkáři při sanacích historických budov.

CENÍK

Ceník tvarovek a dalších částí systému včetně pomůcek pro montáž naleznete na stránkách IPT systém.

PRODEJ - PRAHA 5

Jednotlivé části systému IPT nabízíme k prodeji přímo z našeho skladu u naší kanceláře v Praze 5. V případě zájmu jsme Vám k dispozici na telefonech nebo emailu uvedených v kontaktech. Naše provozovna není standardní obchod, pro odběr zboží je nutná předchozí domluva.

O SYSTÉMU IPT

Základním prvkem IPT systému jsou izolační provětrávané tvarovky, které mohou být použity jednak ve skladbě podlah, ale také jako svislá hydroizolace podpovrchových částí obvodového zdiva.

Systém IPT lze kombinovat s kteroukoliv jinou sanační metodou při sanaci vlhkých staveb, avšak je také využíván u novostaveb jako prevence zavlhnutí.

Díky své šetrnosti je systém také často využíván památkáři při sanacích historických budov.

Účinnost systému IPT spočívá ve vytvoření souvislé provětrávané vzduchové dutiny, pomocí níž je veškerá vlhkost odvedena mimo objekt.

Použití IPT systému přináší hned několik výhod:

- KVALITNÍ HYDROIZOLACE

Izolační provětrávané tvarovky IPT jsou vyrobeny z vysokohustotního polyethylenu (HDPE), který je 100% vodonepropustný a parotěsný. Dochází tak k oddělení zemní vlhkosti od konstrukce.

- ODVĚTRÁNÍ VLHKOSTI

Díky vytvoření souvislé provětrávané dutiny a vhodnému umístění nádechových a výdechových otvorů dochází v dutině k cirkulaci vzduchu. Ten poté přebírá difundovanou vlhkost z podzákladí a odvádí ji mimo objekt.

- SNADNÁ MONTÁŽ

Díky jednoduchosti systému IPT, dostatečným rozměrům tvarovek a jejich nízké hmotnosti je montáž velice snadná a zvládnutelná svépomocí. Lemy tvarovek lze velice snadno a rychle spojit pomocí průmyslové sešívačky, což umožňuje rychlý postup prací.

- DLOUHÁ ŽIVOTNOST

Dostatečná tloušťka a materiál izolačních provětrávaných tvarovek IPT zaručují jejich odolnost proti běžnému mechanickému namáhání a proti agresivním látkám v podzemní vodě. Jejich životnost je tak minimálně 50 let.

- EKOLOGICKÁ NEZÁVADNOST

Při výrobě izolačních provětrávaných tvarovek IPT nevznikají nebezpečné látky, které by poškozovaly životní prostředí. Při výrobě se používá recyklát, čímž se šetří přírodní zdroje. Použitý materiál (HDPE) je navíc šetrný k životnímu prostředí.

- PROTIRADONOVÁ IZOLACE

Materiál izolačních provětrávaných tvarovek IPT je schopen odolat střední radonové zátěži. Vhodným návrhem systému dojde k odvětrání nahromaděného radonu spolu s vlhkostí. V tomto případě je nutné lemy tvarovek svařovat horkovzdušnou pistolí.

Další informace naleznete na stránkách IPT systém.


ctverce jako logo
Kontakt
Osoby:
Ing. Jaroslav Jankovský
+420 739 204 175
Ing. Dana Šašková
-
Adresa:
Na Konvářce 2039/19
150 00 Praha 5
E-mail:
Copyright © 2011-2019 STEPRO